fallar
Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Medya

facebook fal bak

tarot fali bak

el fali bak

zar fali bak

domino fali bak

bakla fali bak

kahve fali bak

günlük burçlar

Öne Çıkan Fallar


tarot falı

Tarot Ve Kahve Falı
Tamamen Ücretsiz

 • Çin Astrolojisi


  Astroloji dendiğinde ilk akla gelen ülkelerden biri Çin’dir. Çünkü batılı ülkelerden çok farklı bir astroloji bilimine sahiptirler. Örneğin Çin astrolojisi yeni bir yılın 4 Şubat tarihinde başladığını ileri sürüyor. Dolayısıyla burçların doğrum tarihine göre dizilişi büyük farklılıklar gösteriyor. Çin’de burçlar hayvanlarla ifade ediliyor. Bu hayvan isimlerinin de Budha’nın davetini kabul eden 12 hayvan olduğuna inanılıyor. Aynı zamanda burçların güneşin değil ayın etkisi altında olduğuna inanılır.

  Çin astrolojisi kişilerin yaşamlarındaki değişimlerin ayın hareketlerine göre belirlendiğini ileri sürüyor. Bu nedenle güneşin ve dünyanın güneşe yakınlaşıp uzaklaşmasının insanların hislerinde ya da yaşamlarında bir değişime neden olmadığı kanaatindeler. Din ile astroloji biliminin çok yakından ilişkili olduğunu düşünen Çinliler astrolojiye dinden ayrı bir yaklaşım sergilemiyorlar. Bu nedenle kişiler için astroloji biraz daha mistik bir özellik kazanabiliyor.
    


  Bu arada Çin astrolojisi içerisinde gezegenlerin yerinin de önemi oldukça büyük.

  Batılı ülkelerde hızla gelişim göstermeye devam eden astroloji bilimi ile Çin astrolojisinin belki de en benzer yönü budur. Ancak pek çok açıdan diğer ülkelerin yaklaşımlarını da külliyen reddettikleri noktalar da bir hayli fazladır.
  Çin Astrolojisi • Gizlilik Politikası
 • Iletisim


Tüm Hakkı Saklıdır @ 2013 falbak.gen.tr