fallar
Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Medya

facebook fal bak

tarot fali bak

el fali bak

zar fali bak

domino fali bak

bakla fali bak

kahve fali bak

günlük burçlar

Öne Çıkan Fallar

tarot falı

Tarot Ve Kahve Falı
Tamamen Ücretsiz

 • İskambil Falı Bakma


  Kartomani, bir başka deyişle iskambil falı halk arasında en yaygın şekilde kullanılan fal bakma yöntemlerinden biridir. Çok eski dönemlerden kalma kuralların geçerli olduğu bu fala, inanışa göre tek başınayken bakmak uğursuzluk getirir. Eski dönemlerde falına bakılacak kişi süje olarak adlandırılır ve kağıt destesini süje keserdi. Gelecekten haber verdiğine inanılan bu fal her ne kadar günümüzde daha az ciddiye alınıyor olsa da geçmişte çok daha popülerdi.

  Genellikle 32 karttan oluşan deste ile bakılan iskambil falı içerisinde falına bakılacak kişinin ten rengine göre bir kâğıt seçilirdi. Seçilen kâğıdın papazı erkeği, kızı da kadını simgelerdi. Falına bakılan kişinin merak ettiği durumlar göz önünde bulundurularak yorum yapılır ve kartların geleceğe dair bazı işaretler verdiğine inanılırdı.
  İşAşkYaşam

  Biraz karışık olduğundan kolay öğrenilen bir fal değildir. Bu fala bakacak olan kişinin öncelikle kartların anlamlarını çok iyi biliyor ve yorumluyor olması gerekiyor.


    


  Falına bakılan kişinin ismi de bu falda önemlidir. İsmi kaç harften oluşuyorsa yere o kadar kâğıt dizilir ve kalan kâğıtlar da üzerlerine konur. Ardından tüm kartlar belirli bir sıra gözetilerek ismin başladığı ilk harfte toplanır ve neticeye göre yorumlar yapılır.


  İskambil Falı

 • Gizlilik Politikası
 • Iletisim


Tüm Hakkı Saklıdır @ 2013 falbak.gen.tr